Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie

Menu:

Adres:
Ul. Okrzei 38
  • 22-300 Krasnystaw
  • tel:(82) 576-65-95
  •                                           
  •     
  •     Stronę prowadzi:
a.studio
   
    Copyright © 2011
                     Ogłoszenia duszpasterskie                   

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

9 maja 2021

Wciąż trwamy radości paschalnej, przeżywając dziś 6 niedzielę Wielkanocy. Niech nie przestanie rozbrzmiewać w naszych sercach, myślach i rozmowach prawda o Zmartwychwstaniu Chrystusa, która jest podstawą naszej wiary. Przypomniała nam o tym również dzisiejsza liturgia.

1. W naszym kościele nabożeństwo majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 (ok. 17.45), a w niedzielę i świeta o godz. 16.30. Rodzinnie gromadźmy się na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel.

2. W czwartek - 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
 W czwartek (13 maja) – Rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie. Msza św. o godz. 17.00 a po Niej nabożeństwo majowe, różaniec fatimski i procesja dookoła kościoła z Figurą Matki Bożej Fatimskiej

3. W piątek (14 maja) – święto św. Macieja apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.

4. W przyszłą niedzielę  - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego  

5.  W przyszłą niedzielę (16 maja) - 16 dzień miesiąca obchodzimy w naszej Parafii - Dzień Papieski. Modlitwy za wstawiennictwem i pośrednictwem św. Jana Pawła II  na Mszy św. o godz. 17.00.  To także wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. (kartki na napisanie intencji za wstawiennictwem św. Jana Pawła II są przygotowane na stoliku - gdzie czasopisma)  

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 – w kościele spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania

Przypominamy!

Pierwsza Komunia Święta  -  Sobota (22 maja) – godz. 10.00 – jedna grupa  Niedziela (23 maja) – godz. 9.00,  godz. 11.00 i godz. 13.00

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej – Niedziela (30 maja) – godz. 10.30

Bierzmowanie –   Piatek (18 czerwca) – godz. 17.00

Odpust Parafialny ku czci Trójcy Przenajświętszej  –  Niedziela  (30 maja)

W Wigilię Odpustu – Sobota (29 maja) - godz. 18.00 – Msza św. wypominkowa  na cmentarzu parafialnym

Boże Ciało  - Czwartek (3 czerwca)  

7 . Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

Prasa katolicka:  „Niedziela” , „Gość Niedzielny” 

Bóg zapłać!  za ofiarę na kościół: dwie - ofiary  bezimienne po  – 100 zł     

Życzymy mocnej wiary i pokoju w sercach w  przeżywaniu tego czasu. Niech we wszystkich naszych działaniach towarzyszy nam Boże błogosławieństwo.


starsze